АРТІЛЬ 2018 (осінь)
Восени 2018-го Артіль стала переможцем конкурсу мистецьких проектів Українського культурного фонду. Фінансова підтримка цієї нової інституції додала до ентузіазму команди необхідні для реалізації задач проекту ресурси.
Після інформаційної кампанії серед випускників та відкритого конкурсу було відібрано шість учасників-хореографів — випускників ВНЗ Одеси, Харкова, Запоріжжя та Києва. За кожним з них був закріплений куратор з команди проекту.

Протягом другої половини жовтня вся група: хореографи, танцівники, музиканти, куратори — перебували на творчій резиденції в Арт-студії «Ризома» Анатолія Залевського у м. Бердичів. 30-го жовтня результат роботи резиденції був презентований у Києві в формі «work in progress» з подальшим обговоренням.
Друга резиденція проходила у НЦТМ ім. Леся Курбаса. Окрім щоденних репетицій, вона включала семінар Є. Копйова «Світлографія».
22 листопада в Києві відбувся показ п'яти прем'єр, що стали результатом проекту. Окрім глядачів театральної лабораторії НЦТМ, вистави побачила інтернет-аудиторія. Онлайн-трансляцію було забезпечено Open Theatre — партнером проекту. 25-26 листопада програма «Артілі» була показана у Харкові (ArtArea ДК) та Львові (Перший театр).
Команда проекту 2018 (осінь)
Керівник: Олександр Маншилін
Куратори: Марина та Руслан Баранови (м. Київ), Марія Бакало (м. Львів), Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ), Олександр Маншилін (м. Київ)
Дизайн поліграфії: Наталія Кушнір
Художник зі світла: Євген Копйов
Сценограф: Юлія Заулична
Web дизайн: Валерій Логінов
PR-менеджер: Катерина Тягло
Учасники проекту 2018 (осінь)
Партнери проекту
Медіа партнери
АРТІЛЬ 2018 (весна)
Другий open-call проекту Артіль був оголошений 4 грудня 2017 року — з метою показати підготовлені роботи в рамках фестивалю Zelyonka в квітні. Подавати заявки могли хореографи з усієї України. З тринадцяти претендентів було відібрано трьох учасників.
Роботу було організовано наступним чином: спершу — 19-21 січня — у Києві куратори провели триденний цикл воркшопів, до яких, окрім учасників проекту, могли долучитись усі бажаючі.

Після цього хореографи повернулись до своїх міст і протягом шести тижнів працювали над майбутніми виставами.

Робота з кураторами відбувалась за допомогою скайп-конференцій та обміну відеоматеріалами.
У березні всі зібралися на другу спільну сесію та показ «work in progress». До творчого процесу приєднався художник зі світла Євген Копйов.

Як і було заплановано, готові роботи склали частину програми Zelyonka Fest на сцені НЦТМ ім. Леся Курбаса.
Команда проекту 2018 (весна)
Керівник: Антон Овчінніков
Куратори: Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ), Кристина Шишкарьова (м. Київ), Антон Овчінніков (м. Київ)
Художник зі світла: Євген Копйов
Учасники проекту 2018 (весна)
Партнери проекту
АРТІЛЬ 2017
Проект Артіль був ініційований Президентом Асоціації «Платформа Сучасного Танцю» Антоном Овчінніковим восени 2016 року. Мета проекту - надати практичну допомогу молодим хореографам сучасного танцю у підготовці та презентації власних танцювальних перформансів.
За задумом, усі вистави, підготовлені в рамках пілотного проекту, мали скласти частину української програми фестивалю Zelyonka Fest навесні 2017 року.

Open Call на участь у проекті був оголошений 1 грудня 2016 року. На конкурс було подано 27 заявок, з яких було відібрано п'ять. До проекту долучилися 5 кураторів — з Києва, Харкова та Херсона. Робота проходила на їхніх базах, оскільки проект не мав фінансової підтримки та не міг забезпечити проведення творчих резиденцій.

8-9 квітня на сцені НЦТМ ім. Леся Курбаса в рамках фестивалю Zelyonka Fest було презентовано п'ять нових вистав, створених в ході проекту.
Команда проекту 2017
Керівник: Антон Овчінніков
Куратори: Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ), Кристина Шишкарьова (м. Київ), Юлія Артеменко (м. Херсон), Антон Овчінніков (м. Київ)
Художник зі світла: Євген Копйов
Учасники проекту 2017
Партнери проекту





Приєднуйся

Олександр Маншилін

Викладач, хореограф, дослідник, організатор фестивалю «Простір танцю» та проекту «Артіль-2018»
Автор курсу лекцій «Історія сучасної хореографії». Хореограф та співпостановник вистав у репертуарі Молодого театру, Театру «Золоті ворота», Чернігівського Молодіжного театру.
Автор текстів про сучасний танець для журналів «Танець в Україні і світі», «Просценіум», «Dance Studies», збірки «Современный танец на постсоветском пространстве»

Антон Овчінніков

Перформер, хореограф, менеджер та організатор освітніх та арт-проектів перформативного мистецтва.
Засновник танцювальної компанії Black O!Range dance productions (з 2008 року).
Співзасновник та художній керівник Міжнародного фестивалю сучасного танцтеатру Zelyonka FEST (з 2010 року).
Співзасновник та Президент Асоціації «Платформа сучасного танцю».
Засновник та співорганізатор проекту Артіль.

Руслан Баранов

Танцівник, перформер, хореограф, вчитель контактної імпровізації. 1999-го року на фестивалі «Літні танцювальні тижні у Відні» познайомився з КІ, Flying Low та Axis Syllabus, після чого почав викладати КІ та contemporary dance в Україні. Організатор Клубу КІ в Києві, Фестивалю ДЖЕМ-ХАОС, Міжнародного фестивалю КІ в Києві, Contact-session у Криму, Зимового фестивалю КІ в Карпатах, Фестивалю танцювальних імпровізацій PushOK, Вечорів імпровізації IMPRO STORE. Створив безліч хореографічних та імпровізаційних перформансів, серед яких «H2OOO», «ЧБ», «БалетКІ», «оКІ доКІ», «імпровизація без Я», «КАЛЕЙДОСКОП». Викладач КІ в Київському національному університеті культури і мистецтв.

Ольга Кебас

Викладач сучасного танцю у Київській муніципальній академії танцю ім. Сержа Лифаря, танцівниця, перформер. З 2010 – засновниця і керівник проекту з підтримки сучасного танцю в Україні „Колаж Простору Дії". З 2012 – керівник міжнародного культурного проекту «The interaction of dance and music». У 2014 році перебувала на резиденції в Університеті Мистецтв (Познань, Польща) за стипендією Gaude Polonia. 2014 – 2016 р. – куратор перформативної програми фестивалю сучасного мистецтва GogolFEST. Постановник та виконавиця численних перформансів в рамках хореографічних, театральних і музичних фестивалів та концертів: GogolFest, АртПоле, Zelyonka Fest, TEDxKyiv, PushOk, Українська Весна (Польща), GENERATOR MALTA (Польща), Міжнародні зустрічі театрів танцю (Польща)

Марія Бакало

Хореограф, перформер, дослідник руху. Розвиваю сучасний танець у Львові: раніше як викладач кафедри режисури та хореографії місцевого університету, наразі як вільний художник і очільник спільноти танцювальних перформерів. Працюю з людьми і для людей, експериментую з формою і методами.

Юлія Даниленко

Хореограф, педагог. З 2009 по 2016 роки — створювала вистави для танцтеатру «Лабораторія театрру». Організатор фестивалю «Dance Act Festival». Викладач Харківської державної академії культури. Хореограф студії «Contemporary dance». Учасниця багатьох фестивалів і проектів в Україні та за кордоном. Куратор «Артілі-2017»

Кристина Шишкарьова

Автор восьми вистав та більше двохсот танцювальних мініатюр, викладач сучасного танцю, член журі численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Засновниця Totem Dance Group (з 2010 р.), яка складається зі школи танцю, професійної трупи та творчої майстерні.
У 2014-17 рр. — куратор танцювальної програми Фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest.
Засновниця та керівник програм:
Pro Teacher — для викладачів танцю,
Creative Pro — для хореографів та перформерів
Social Sunday Classes — для тих, хто не танцює професійно

Юлія Артеменко

Танцівниця, хореограф, викладач, керiвник студii сучасного танцю "Insight" (м. Херсон), перформер та режисер "Insight dance group".

Євген Копйов

Художник з освітлення, викладач. Працює в НЦТМ ім. Леся Курбаса. Розпочав роботу зі світлом у 2003 році, ставши учасником курсу-практикуму «Світлова техніка та техніка освітлення» Еріка ван Раалта та Дезіре ван Гелдерен. Протягом 2007-2010 рр. брав участь у проекті MAPA (Moving Academy for Performing Arts). Розробив освітлення для багатьох сценічних творів. З 2011 р. проводить семінар "Світлографія" для режисерів, хореографів та сценографів.

Валерій Логінов

Мандрівник, дослідник, творець.

Аліса Лі

Музикант-мультиінструменталіст, композитор, продюсер, практик, вібраційний цілитель.

"Музика - це шлях до зцілення, адже вібрація впливає на тіло людини безпосередньо, маючи змогу оминати її Его та ментальні нашарування розуму. Тому, відчуваючи Простір перформансу, ми маємо унікальну можливість, об'єднавши дійство на сцені із аудиторією глядачів-слухачів за допомогою Звуку, провести їх всіх шляхом відкриття, переживання та пізнання."

Звучання перформансу — моя задача. Відповідно, щоб озвучити все необхідне, мало просто мати музичні навички гри на інструментах. Звук — це частина перформансу, його основна характеристика, що несе в собі загальну вібрацію, включно з основною метою та ідеєю. Тож задача музиканта — прислухатися, почути, а потім виявити звуковий простір, відповідно до того, як в процесі руху народжується танець. Тому, мало просто прозвучати самому, праця з перформерами, розкриття їхнього індивідуального звучання, вміння слухати та звучати разом з іншими (включно із глядачем-слухачем) та простором в цілому також входить в процес визвучення.

Праця такого кшталту - це, безумовно, для мене про Присутність та явлення Потокового стану через дію, і це дуже надихає..

Артіль - це чудова нагода створити щось таке, що йде із самого Серця, із глибини тих відчуттів, що виникають у відповідь на цей Світ. Створити, зробити та поділитися. В такому процесі кожен має змогу відкрити свій потенціал, навчитися практикувати попри всі особистісні перешкоди та, найважливіше, віддати плоди своєї праці публіці.