Сучасний танець народжується
тут і зараз


Артіль - міжнародний проект сучасного танцю, започаткований в Україні у 2016 році як один із напрямків діяльності Всеукраїнської асоціації "Платформа сучасного танцю"
Цілі нашого проекту
Розвиток компетенцій
підтримувати молодих хореографів у їхньому професійному становленні у сфері сучасного танцю
Інтеграція
сприяти інтеграції мистецьких спільнот та контекстів різних країн Європи шляхом культурного обміну
Мережування
посилювати міжнародний нетворкінг та колаборацію у сфері сучасного танцю з метою розвитку довготривалих партнерських стосунків
Структура проекту
складається з трьох етапів, які реалізуються протягом року та доповнюють один одного
Команда проекту
для реалізації своїх амбітних цілей ми зібрали кращих фахівців у проектному та фестивальному менеджменті
Олександр Маншилін
Україна
керівник проекту Артіль 2019
Антон Овчінніков
Україна
засновник проекту, ментор, організатор Артіль мініфест в Харкові
Роза Бройс
Австрія
керівник австрійської команди проекту, куратор освітньої резиденції в м. Лінц
Ришард Каліновський
Польща
керівник польської команди проекту, організатор Артіль мініфест у м. Люблін
Яцек Люмінський
Польща
куратор освітньої резиденції в Любліні, організатор Артіль мініфест у Битомі та Катовіце
Марія Шурхал
Австрія
ментор проекту від австрійської сторони
Анна Посарнінг
Австрія
організатор Артіль мініфест у Відні та Лінці
Тетяна Тізенберг
Україна
ментор, відповідальна за логістику
2019 рік – особливий для проекту Артіль,
адже він реалізується у співпраці України, Австрії та Польщі, а також бере участь в програмі Року культури Україна – Австрія
Історія проекту
в цьому році ми працюємо вже 4й сезон,
тож нам є що згадати
1й сезон - 2017
Проект Артіль був ініційований Президентом Асоціації «Платформа Сучасного Танцю» Антоном Овчінніковим восени 2016 року, як практична допомога молодим хореографам сучасного танцю у підготовці та презентації власних танцювальних перформансів.
Куратори
Керівник: Антон Овчінніков
Куратори: Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ), Кристина Шишкарьова (м. Київ), Юлія Артеменко (м. Херсон), Антон Овчінніков (м. Київ)
Художник зі світла: Євген Копйов
Усі вистави, підготовлені в рамках пілотного проекту, мали скласти частину української програми фестивалю Zelyonka Fest навесні 2017 року.

Open Call на участь у проекті оголосили 1 грудня 2016 року. На конкурс було подано 27 заявок, з яких було відібрано п'ять. До проекту долучилися 5 кураторів — з Києва, Харкова та Херсона. Робота проходила на їхніх базах, оскільки проект не мав фінансової підтримки та не міг забезпечити проведення творчих резиденцій.

8-9 квітня на сцені НЦТМ ім. Леся Курбаса в рамках фестивалю Zelyonka Fest було презентовано перших п'ять прем'єр проекту Артіль.
2й сезон – 2018 весна
Другий open-call проекту Артіль був оголошений 4 грудня 2017 року — з метою показати підготовлені роботи на Zelyonka Fest вже в квітні 2018 року. Подавати заявки могли хореографи з усієї України. З тринадцяти претендентів було відібрано трьох учасників.
Куратори
Керівник: Антон Овчінніков
Куратори: Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ),
Кристина Шишкарьова (м. Київ), Антон Овчінніков (м. Київ)
Художник зі світла: Євген Копйов
В рамках нового сезону інкубаційна програма Артіль була доповнена триденним циклом воркшопів, до яких, окрім учасників проекту, могли долучитись усі охочі.

Після цього хореографи-учасники повернулись до своїх міст і протягом шести тижнів працювали над майбутніми виставами. Робота з кураторами відбувалась за допомогою скайп-конференцій та обміну відеоматеріалами.

У березні 2018 учасники та куратори зібралися на другу спільну сесію та показ Work in Progress. До творчого процесу приєднався художник зі світла Євген Копйов. Вже наступного місяця в рамках програми Zelyonka Fest на сцені НЦТМ ім. Леся Курбаса Артіль презентувала ще три прем'єри.
3й сезон – 2018 осінь
Восени 2018-го проект Артіль став переможцем конкурсу мистецьких проектів Українського Культурного Фонду. Фінансова підтримка цієї нової інституції додала до ентузіазму команди необхідні для реалізації задач проекту ресурси, а також поштовх до виокремлення показів прем'єр Артіль в самостійний фестиваль – Артіль мініфест.
Куратори
Керівник: Олександр Маншилін
Куратори: Марина та Руслан Баранови (м. Київ), Марія Бакало (м. Львів), Юлія Даниленко (м. Харків), Ольга Кебас (м. Київ), Олександр Маншилін (м. Київ)
Дизайн поліграфії: Наталія Кушнір
Художник зі світла: Євген Копйов
Сценограф: Юлія Заулична
Після інформаційної кампанії серед випускників та відкритого конкурсу було відібрано шість учасників-хореографів — випускників ВНЗ Одеси, Харкова, Запоріжжя та Києва. За кожним з них був закріплений куратор.Протягом другої половини жовтня вся група: хореографи, танцівники, музиканти, куратори — перебували на творчій резиденції в Арт-студії «Ризома» Анатолія Залевського у м. Бердичів. 30-го жовтня результат роботи резиденції був презентований у Києві в форматі Work in Progress.Друга резиденція проходила у НЦТМ ім. Леся Курбаса. Окрім щоденних репетицій, вона включала семінар Євгена Копйова «Світлографія».

22 листопада в Києві відбувся 1й Артіль мініфест де було презентовано наступні п'ять прем'єр проекту. Цього разу під час показу здійснювалася і онлайн-трансляція, яка була забезпечена нашим партнером Open Theatre. Вже 25 та 26 листопада програма Артілі мініфест була показана у Харкові та Львові на сценах ArtArea ДК та Першого театру відповідно.
Проект реалізується за підтримки
Організатор