Борис Чакширан
Сербія
Курс лекцій та індивідуальний коучінг з дизайну костюмів та сценографії у танці
Борис Чакширан - хореограф, художник, сценограф, дизайнер костюмів, театральний режисер. Отримав ступінь магістра як художник та дизайнер костюмів в Університеті мистецтв у Белграді. Стажувався у Великобританії та США. Сьогодні Борис Чакширан є художнім керівником ERGstatus Dance Theatre, творчої та освітньої платформи, створеної в 1998 році в Белграді. З 1996 року працює запрошеним тьютором і хореографом у MASPA (Mateh Asher School for Performing Arts, одна з кращих шкіл сучасного танцю в Ізраїлі, Гаатон), в Університеті Хайфи, Тель-Авівськму університеті мистецтв і Академії музики і танцю ім. С. Рубіна в Єрусалимі. З 1995 по 2000 рік очолював Програму незалежних проектів на Міжнародному фестивалі сучасного танцю у м. Битом, Польща.
З 1999 по 2002 рік Борис Чакширан веде театральні майстерні в Пармі, Неаполі, Чечіні (Італія). Як сценограф і дизайнер костюмів працював у багатьох масштабних проектах у Сербії та за кордоном, на телебаченні та в театрі. Працював художником по костюмах у численних кінопроектах, створених у співпраці Сербії з Італією, Францією, Німеччиною та США. Переможець багатьох міжнародних стипендіальних програм. Має численні нагороди в галузі сучасного танцю і дизайну костюмів, зокрема:

1994, 1996 - щорічна премія ULUPUDS
1996 р. - "Crystal Prism" Югославської кіноакадемії за кращий дизайн костюмів ("Умисне вбивство")
2000 р. - «UBUS medallion» Асоціації артистів балету Сербії
1991, 1994, 1995 - Щорічна телепремія за кращий дизайн костюмів для компанії RTS (Radio TV Serbia)
1990 - "Премія Вальтровича" як художньому керівнику вистави"Чудова зірка" (Дитячий театр, Белград)

Засновник та член IIAN - Міжнародної мережі інклюзивних мистецтв; Член ASSITEJ, CEDEUM, ULUPUDS та UBUS в Сербії

Результати факультативної роботи Бориса Чакширана для молоді з незабезпечених прошарків суспільства, людей з обмеженими можливостями, різних маргіналізованих груп і в галузі танцювальної терапії були представлені на численних конференціях, в університетах та факультетах, зокрема в Університеті Дарема та Центр Кеннеді (США), Театрі Садлера Уеллса і Rambert Dance Company в Лондоні, в Університеті Парми (Італія), Конференції з питань насильства та проблем підлітків в Єрусалимі.