Яцек Лумінський
Польща, Лекції та індивідуальний коучінг з антропології
https://www.facebook.com/jacek.luminski
Яцек Лумінський навчався у Музичній академії ім. Ф. Шопена за програмою з педагогіки у танці, протягом шести років займався акторською та театральною майстерністю у Державному єврейському театрі у Варшаві.

У 1991 році Люміньський заснував Сілезський театр танцю в Битомі, першу компанію сучасного танцю в Польщі - інституцію, спрямовану на розвиток та просування танцювального мистецтва як на національному, так і на міжнародному рівнях. Будучи художнім керівником Сілезького театру танців, він розробив освітні та соціальні програми для створення та розбудови танцювальної аудиторії в Битомі, що був містом робітників.
Він розпочав регіональний та національний "хрестовий похід", виступаючи за визнання та підтримку сучасного танцю. Він також організував семінари з сучасного танцю, критики та історії танцю, менеджменту у сфері мистецтв а також щорічну Міжнародну конференцію сучасного танцю та фестиваль перформансу - один з найважливіших фестивалів у Центральній Європі.

У 2005 році під керівництвом Люмінського Сілезський театр танцю спільно з шістьма європейськими навчальними закладами у сфері танцю (Folkwang Hohschule у Німеччині, CODARTS у Нідерландах, Університетом ім. А. Брукнера в Австрії, Дартінгтонським коледжем мистецтв, Ліверпульським інститутом перформативних мистецтв і Університетом Бат Спа у Великобританії), розробив перші в країні акредитовані університетські програми з танцю, за підтримки Програми Леонардо да Вінчі.

Оригінальний вокабуляр та хореографічний стиль Люмінського розвинувся із захоплення культурними традиціями польського єврейства та польського фольклору. Це захоплення відобразилося в його дослідженнях цієї галузі, танцювальних роботах і публікаціях. Він одержав міжнародне визнання і встановив постійні партнерства з Ізраїлем, Нідерландами, Китаєм, США, Макао і Гонконгом.

Довгий список нагород Лумінського, грантів та стипендій для створення нового стилю та форми сучасного танцю включає, серед іншого, Ben Sommers Capezio Award (США / Ізраїль) у 1986 році, Ballett International Fellowship (Німеччина) у 1988 році, United States Information Agency – Visiting Artist (США) у 1992 році, Trust for Mutual Understanding/Suitcase Fund Fellowship (США) у 1993 та 1994, ArtsLink Fellowship (США) у 1994 році, "Золота Маска" (за розвиток нової форми театру) від Катовіцького воєводства (Польща) у 1995 році, McKnight Fellowship(США) у 1996 році, "Золота маска" (за виставу театру танцю "WK-70") Катовіцького воєводства у 1997 році, , Pilar of the Report 2003 року (нагороджений бізнес-спільнотою) , Золотий Хрест за заслуги в 2004 році, Золота Почесна медаль за заслуги від Сілезького воєводства у 2005 році,

Нагорода театральних критиків Міжнародного інституту театру (ITI) за просування польської культури за кордоном (2009), Subinoy Chakraborty Smirti Purashar (Індія, 2009), Срібний хрест за заслуги у культурі «Glora Artis» (2011), щорічна премія Міністра культури та національної спадщини (2018).

Люмінський часто проводить майстер-класи у Польщі, США, Канаді, Ізраїлі, Китаї, Австрії, Великобританії, Сінгапурі і Макао. Провідні критики The New York Times (США), Ballet International (Німеччина), Dance Magazine (США) і Tanz Affiche (Австрія) детально проаналізували його стиль і техніку. З 2000 року - куратор Contemporary Dance Co-production Fund (програма ЄС). У 2000 році він також став Професором із соціальних змін Коледжа Євгена Ланга Суортмор-коледжа (США) - першим митцем, визнаним на такому рівні. У 2009 році Лумінський завершив докторантуру під керівництвом Ані Петерсон Ройс в Індіанському університеті, Блумінгтон. Він одержав ступінь PhD з театрального мистецтва в Державній драматичній школі в Кракові (Польща). У 2008-2016 рр. обіймав посаду декана Відділення театру танцю (Битом) Краківської національної академії театрального мистецтва, а нещодавно за його ініціативи було зібрано групу митців і менеджерів для створення нової програми з Театру танцю в Музичній академії ім. Кароля Шимановського в Катовіце.