Марія Сало
Україна
Народилась у м. Львові. В період навчання в школі здобувала навички гри

на флейті у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернат ім. С. Крушельницької. У 2019 році закінчила Київський національний університет культури та мистецтва, бакалавр хореографії за спеціальністю "сучасна хореографія".

На даний момент активно розвивається як хореограф, танцівник, перформер та музикант. Лауреат Всеукраїнського конкурсу хореографічного мистецтва "Білий лелека". Учасниця міжнародних проектів таких як "Solipsis" (Румунія), вечір сучасного танцю та музики з Річардом Кемероном-Вульфом, перформанс "Skin" в рамках Zelyonka Fest (2017).


В 2015 році брала участь в хореографічній лабораторії А.Овчіннікова. Наступного року була залучена як танцівник в перформанс К. Слободянюка "Субстрат", брала участь в міждисциплінарному заході африканської культури «Дерево КАЇСЕ-Дра росте, де хоче», а також в хореографічній лабораторії Ірини Плотнікової, де працювала над спектаклем «Комуналка».

В 2017 року брала участь у концерті Asia Tengri Jazz співачки Назгуль Шукаєвої. Також виступала в постановках українських хореографів Ірини Плотнікової, Людмили Мови, Антона Сафонова, Крістіни Слободянюк та інших.

У 2018 році – учасник та співпостановник опери "Іспанська година" режисера Т. Воронова за участі балетмейстера В. Вітковського. Також працювала постановником пластичних номерів та репетитором вистави «Червона шапочка» в Закарпатському обласному театрі драми та комедії м.Хуст.

У 2018 році взяла участь в проекті Артіль як танцівниця у постановці «Геката» хореографа Кристини Слободянюк, а також «Втеча від свободи» М.Кравчена. В 2019 році зробила власну постановку "М.І.С.Т.", а також стала співавторкою "Балету катамаранів" на міжнародному фестивалі Zelyonka Space UP.

Робота, створена в рамках Артіль арт-інкубатор – в розробці та буде представлена на Артіль мініфест 2019